X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 
مدیتیشن عرفانی
مدیتیشن روزانه
تمرینات مدیتیشن می‌توانند، طاقت و توان ذهنی را تقویت کرده و خلق خوب را افزایش دهند. این تمرینات برای مثال با تاثیرگذاری و افزایش طاقت ذهنی سربازان در میدانهای جنگ، آنها را در برابر حساسیت‌های بیش از حد، مقاوم می‌سازد....

تمرینات مدیتیشن می‌توانند، طاقت و توان ذهنی را تقویت کرده و خلق خوب را افزایش دهند.

این تمرینات برای مثال با تاثیرگذاری و افزایش طاقت ذهنی سربازان در میدانهای جنگ، آنها را در برابر حساسیت‌های بیش از حد، مقاوم می‌سازد.این پژوهش نشان داده است که تمرینات ذهنی مدیتیشن به افراد آموزش می‌دهند که چطور هوشیار بمانند و در لحظه احساساتی نشوند. این تمرین ذهنی هم چنین سبب تقویت و بهبود نوعی از حافظه می‌شود که حاصل آن توانمند کردن انسان در تکمیل کارهای ذهنی پیچیده است.محققان دانشگاه پنسیلوانیا در این باره می‌گویند: کلید بهره‌مندی از مزایای مدیتیشن این است که تمرینات آن را روزانه و درست مثل سایر ورزشها انجام دهید. این تمرینات که روی گروهی از سربازان نیروی دریایی آمریکا آزمایش شد، شامل تنفس متمرکز شده و جلسات شبه مدیتیشن هستند.

مطالعات پیشین نشان داده است که این تمرینات استرس را کاهش می‌دهند و حتی از ناتوانی‌های بیماران افسرده پیشگیری می‌کنند. البته این تحقیقات هنوز نشان نداده است که چطور این آموزش ذهنی، خلق فرد را تغییر می‌دهد و برای درک نحوه عملکرد و تاثیرگذاری آن روی ذهن، انجام مطالعات بیشتر مورد نیاز است. 

منبع:http://www.meditatorhouse.com/therapy.htmشنبه 25 شهریور‌ماه سال 1391 :: 03:55 ب.ظ ::  نویسنده : محسن