X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
 
مدیتیشن عرفانی
مدیتیشن روزانه
این مدیتیشن توسط اوشو به عنوان قسمتی از تکنیک های کاربردی ذن معرفی شده است. کلمه جیبریش در این مدیتیشن از اسامی خدا(جبار) در عرفان صوفیه آمده است. در تعریف این مدتیشن جبربش کسی است که به هیچ زبانی سخن نمیگوید و تنها اظهار کننده کلماتی بیمعنی و پوچ می باشد. اوشو می گوید که ذهن شما نیز یک جیبریش است که دائما در حال ادا کلمات نامفهوم و پوچ میباشد که اگر آن را کنار بگذارید ماهیت واقعی وجود خود را درک مینماید.برای اینکه یک جیبریش واقعی را تجربه کنید باید کلاماتی را ادا کنید که هیچ معنا و مفهومی ندارد و در هیچ زبانی شناخته نمیشود. برای ادای لغات از زبانهایی که میشناسید استفاده نکنید برای مثال چنانچه هیچ چیز از زبان چینی نمیدانید سعی کنید برای خود چینی صحبت کنید!! اگر زبان آلمانی بلد هستید برای جیبریش شدن نباید از زبان آلمانی استفاده کنید. برای اولین با در زندگی تان آزادی انتخاب دارید که به چه زبانی صحبت کنید! اجازه دهید هرآنچه که به ذهنتان میاید بر زبانتان جاری شود بدون اینکه با عقل خود چیزی را کنترل نمایید. سعی نکنید برای این کلمات معنی یا مقصودی پیدا کنید تنها آنها را بیان کنید. ذهن و زبان را رها کنید تا باهم یکی شوند و هرچه دوست دارند خود را رها کنند. این مرحله حدودا 10 تا 15 دقیقه به طول می انجامد.

در مرحله دوم چشمها را ببندید، بدن را بی حرکت نگه دارید و به صدای سکوت گوش فرا دهید. این بی حرکتی و سکوت انرژی های شما را در همین جا و همین لحظه حفظ می کند.کاملا بیحرکت مانند اینکه که یخ زده اید.
در مرحله سوم بدن خود را ریلکس کنید. بدون هیچ تلاشی از طرف ذهن مانند آبشار بر روی زمین بیافتید و برای دقایقی استراحت کنید.
منبع:http://www.meditation1.blogfa.com/post-5.aspxشنبه 25 شهریور‌ماه سال 1391 :: 04:02 ب.ظ ::  نویسنده : محسن